KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837213
*
nr 1583 7213
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:31:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 17:14:47
1
700 kr
4/12 15:40:55
2
1.600 kr
4/12 19:02:58
1
900 kr
4/12 19:02:58
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/12 19:03:11
1
1.100 kr
4/12 19:03:11
2
1.200 kr (Budbetjänt)
4/12 20:13:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ivar Morsing
nr 1583 7213
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 17:14:47 | 1 | 700 kr |
4/12 15:40:55 | 2 | 1.600 kr |
4/12 19:02:58 | 1 | 900 kr |
4/12 19:02:58 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
4/12 19:03:11 | 1 | 1.100 kr |
4/12 19:03:11 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
4/12 20:13:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30